VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU !

Mejdany a tématické večery v maskách

17. října 2011 v 12:09 |  Masky
Asi každý z nás někdy oblékl masku. Já osobně si z dětských let žádnou svou nepamatuji, ale z fotek znám převlek své sestry za sestřičku - tedy zdravotní. A taky si matně vzpomínám na její tmavě modré - nebo černé? - sametové šatičky se vzorem ohňostroje, které mohly sloužit jako maska černokněžnika/ce...Na fotkách jsem také kdysi viděla nádherné převleky svých sestřenic. Pážata se mi líbila nejvíce.
Dobře si ale vybavuji karnevalové masky našich synků (tedy mého, sestřiných a okrajově i sestřenčiných) - všech těch indiánů, kovbojů, kuchařů, malířů, želviček Ninja a Batmenů....
Tak nějak podvědomě mě má karnevalová absence nechtěla opustit. A tak jsem ve věku dospělém ukecala svou sestru, abychom občas navštívily "Babí hop" - karneval organizovaný učitelkami ze školek. Vznikla tak Bílá paní, Duch, Kat, Monika Lewinski, Kankánová tanečnice i Utopenec z Titaniku v záchranné vestě, značně uleželý.
Babích hopů nebylo mnoho, ale brzy jsme nakazily i své nejbližší a začaly organizovat rodinné oslavy v maskách. Začalo to spontáně Čarodějnicemi a později vzniklo několik nádherných oslav Silvestrů, narozenin, nebo jen prostých mejdanů. Některé se dochovaly na fotografiích a najdete je v galerii ve složce "Mejdany", jiné bohužel nebyly zdokumentovány a tak mi budete muset uvěřit, že všechny byly okouzlující a všechny jsme si náležitě užili.
Nicméně vrátím se ke karnevalům veřejným. Kdysi jsem šla s kamarádem "na jedno" do baru vedle jeho domu. S majitelem jsme se znali, a tak nás nijak nepohoršilo jeho tvrzení, že kdo chce zůstat v baru po 22hod. musí mít na sobě pyžamo/noční košilku. Nadchlo nás to natolik, že jsme se šli opravdu převléknout a s úderem desáté vstoupili do podniku v nočním úboru a trepkách. ( Tímto děkuji Petrovi za zapůjčení slušivého pánského pyžama.) Byl to velmi příjemný večer.
Od té doby se v našem městě mnoho karnevalů nekonalo. Pak v naší ulici otevřel Ríša hudební klub a po nějaké rozjezdové době začal pořádat "tématické večery". Ty první - Řecký a Pirátský jsme bohužel nestihli, ale na Pravěký jsme se již náležitě připravili.... Je to naše další velká radost ! Měsíc se těšíme a připravujeme masky do nejmenších detailů. Asi se nebudete divit, že máme vymyšlené masky na několik témat dopředu a dokonce i na témata ještě neexistující. Nápadů je zkrátka víc, něž příležitostí je využít. Kostýmy nekupujeme, ani si je nepůjčujeme v místním divadle (vyjímkou je občas nějaká paruka, ale i vlasy a vousy jsme už několikrát vyráběli - viz Asterix a Obelix) Podívejte se sami v galerii do složky "Tématické večery", nebo přímo na stránky klubu Klondike v odkazech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama