VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU !

Jak si hrajeme...

9. ledna 2012 v 17:00 |  Výtvory
Do nového roku jsme pro vás připravili novou rubriku a zároveň i složku v galerii. Jak už název napovídá, budou se zde objevovat naše nejnovější výtvory, které nenajdou zařezení v jiných složkách.
Dříve nás nenapadlo zdokumentovat vše, co jsme namalovali, vyřezali, vymodelovali,smontovali nebo poslepovali - bohužel. Ale už jsme se poučili a snažíme se vyfotit vše, co naše ruce vytvoří. Některé "kousky" jsou opravdu skvostné a stojí za to zmínit se o nich podrobněji. Tak například tahle kytara Fender stratocaster s pouzdrem :
Asi by jste neuhodli k čemu slouží.... .... je to krabička na trsátka ! Opravdové rozměry kytary jsou totiž šířka - 8 cm,
délka - 18cm a výška odpovídá krabičce ob sirek, ze které je šuplíček na již zmíněná trsátka. (materiál - dřevo, karton, pěnová hmota a několik vrstev barevného laku ). Pouzdro na kytaru je slepené z kartonu a potažené sametem ( rozměry :š. - 9cm, d. - 22cm, v. - 3cm ). Pokud nemáte dostatečnou prostorovou představivost, pak nahlédněte do galerie na další fotečky tohohle výtvoru.
Jedna naše příbuzná se, ač nerada, musela rozloučit se starým krásným kufrem po dědovi, ke kterému nám přidala i lovecké trofeje. Rozhodli jsme se všechno to paroží pověsit v jídelně a stěnu doplnit stylově - našimi rodovými erby. Protože Mirek pochází ze staré německé rodiny - obsahuje jeho erb tzv. Fascio (= fašo - římskou sekeru ve svazku prutů), beraní hlavu ( znamení zvěrokruhu ), pohár vína ( rodina z mamčiny strany se nevyhýbala alkoholu ) a mrtvého ptáka - není nutno podrobněji vysvětlovat Mrkající. Tzv. klenot na přilbici tvoří lyra - na znamení hudebního nadání. Můj erb tvoří Panna ( opět znamení zvěrokruhu ),kolo - odkaz na v rodině se dědící povolání řidiče a brk - stejně jako na přilbici - (nepodařilo se mi lépe vyjádřit výtvarné nadání). Společný erb nade dveřmi pak obsahuje paletu a loutnu a v klenotu křídla - symbol všech můz.Dalším povedeným dílkem jsou "krabičky" na různá témata sloužící jako podnosy. Inspirovala nás stará polička na miniatury, kterou jsme sundali ze zdi, aby uvolnila místo výše popsaným erbům. Nechtěli jsme ji vyhodit a tak jsme ji naplnili vším možným ( koření, těstoviny, mušle, písek, sušené květy, oblázky, luštěniny...co bylo po ruce ) a opatřili sklem.
Na další krabičky jsme přišroubovali držadla a podnosy byly na světě.


Tenhle byl pro babičku, která má velmi kladný vztah k pěstování květeny. Všimněte si zahradnického náčiní dovedně vytvořeného z papíru, špejlí a párátek. Květináč je skutečný, váza a miska vymodelované ze samotvrdnoucí hmoty, květy sušené....

.....Tak a teď si otevřete v galerii složku Výtvory a můžete se kochat i těmi ostatními....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Věra N. Věra N. | Web | 20. ledna 2012 v 19:13 | Reagovat

Ahojky Vendy a Míro! Krabička na trsátka je super-miluju miniatury! Projela jsem Vaše Výtvory-nádhera!!! Něco znám z emailů, ty podnosy mě uchvátily :-) Obdivuju Vendulku pro její malířské umění-to jsem nikdy moc neuměla, já spíš rýsovat nebo něco "obšlehnout" podle vzoru. Lidi, smekám!!!!!!!!!!! Mějte se krásně :D Věra N.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama