VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU !

Prosinec 2012

Keramické tvoření

31. prosince 2012 v 18:03 Keramika
Už jako dítě mě učarovalo "patlání" s keramickou hlínou na hodinách výtvarného kroužku. Na střední škole jsem se zdokonalila nejen v modelování lidských hlav, kachlí a reliéfů (nezapomenutelný nenáviděný akant), ale i jejich odlévání do sádry a tvoření forem...
Školní léta převálcovaly každodenní pracovní povinosti a já jen tiše záviděla kamarádce Terce, která u nich v zakopaném Dubu chodila na keramiku. U nás ve městě byl takový kroužek pro dospělé jen jeden a to beznadějně obsazen.
Až letos jsme se díky Alovi dostali na keramiku k jeho ženě Báře. Jezdíme jednou za 14 dní do přilehlé Nové Vsi, kde funguje úžasný spolek místních nadšenců. Pod vedením Báry a Ireny tvoříme z hlíny a ti odvážnější - tedy Mirek - dokonce i točí na hrnčířském kruhu. Na každou hodinu se těšíme jak malé děti a trneme hrůzou, jestli při vysychání, nebo výpalu v peci něco neprasklo, jak asi bude vypadat glazura a co nového nás holky zase naučí. Je to úžasný relax - vřele doporučuji !!!
Do naší keramické dílny můžete nahlédnout prostřednictvím fotogalerie.

Co Ježíšek nadělil

31. prosince 2012 v 16:05 Výtvory
Konec roku se kvapem blíží, a tak je na místě poděkovat nejen všem Ježíškům, kteří nám nadělili pod vánoční stromek, ale hlavně Vám všem, kdo navštěvujete tenhle blog. Doufáme, že se Vám "u nás" líbí a občas se vracíte, zjistit co nového přibylo.
Slíbili jsme "odtajnit" dárky, které jsme vyráběli k vánocům pro své blízké.Nejvíc času nám zabralo vytvořit dvě loutková divadla s kulisami a sadou loutek pro naše rychle se rozrůstající (současná i budoucí ) vnoučata. Víc fotek najdete v galerii - výtvorech.
Já byla také zaneprázdněna malováním obrazu, který kamarádka Marika nadělila pod stromek svému choti. I když to nevypadá, jde o olejomalbu na plátně (50x70 cm).

Můj výtvor...


...originál je samozřejmě dokonalejší.

A protože čas byl neúprosný, využili jsme jako další dárečky keramiku zhotovenou na kroužku. ( k vidění v galerii v nové složce s názvem keramika).


... snídaňová souprava z hrnčířského kruhu.

Teď si konečně užíváme nicnedělání. Ale ne na dlouho, protože lednový tématický večer v Klondike bude už 19.1. Do té doby se mějte všichni krásně a nový rok ať je pro Vás pohodový, plný pozitivních změn, porozumění a lásky.

V předvánočním shonu

9. prosince 2012 v 19:30
Většina toho, co právě teď zaměstnává naše ruce, jsou vánoční dárečky a tudíž Vám je budeme moci "odtajnit" až po Štědrém večeru. Aby jste ale měli čím se kochat v tomhle předvánočním čase, vložili jsme alespoň pár fotek z posledního tématického večera v Klondike a nejčerstvější dort...Mrkající