VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU !

Splněný slib

28. prosince 2013 v 15:20
Slova jedné písně říkají, že sliby se mají plnit o Vánocích. Já se to pokusím stihnout do konce roku.
Slíbila jsem, že vám nabídnu dvě nové složky - ta jedna z návštěvy zoo už je ve fotogalerii, ta druhá se dočkala dnes. Jen nevím, jestli se bude líbit všem - jde totiž o fotky z listopadové porážky ovcí.


Letos koncem dubna jsme si přivezli párek jehňat - ovečku Daisy a beránka jménem Romeo. Celé léto se měli krásně ve velkém výběhu společně s mladšími kolegyněmi, pásli se a rostli. S podzimem přišel čas na zabijačku. Jsem holka z města a po pravdě jsem viděla zabíjet jen králíka a předloňské ovce, ale letos se mi naskytlo být u skutečné košer zabijačky. Řezník Michal byl opravdový odborník, věděl co, kdy a jak udělat, aby zvířata zůstala klidná, nebránila se a nestresovala. A ačkoli zabíjel postupně dvě ovce, ostatní zvířata klidně stála v ohradě a přihlížela, jako by jim vůbec nedošlo, o co jde. Ani beránek, ani ovečka po odborném a rychle provedeném řezu nevydali hlásku, dokonce se nebránili, a během pár minut bylo po všem. Pak jsme ovce naložili a jelo se do Klondike, kde je Michal stáhl, vyvrhl i naporcoval. Dozvěděla jsem se spoustu nového nejen o porážce a stahování kůže, ale i jak vypadá stopa po bodnutí hmyzem na ovčí kůži, proč byla ovečka větší a v jakých partiích se liší osvalení ovce od berana.... musím uznat, že to bylo velmi zajímavé a jediné nemilé ten den bylo chladné počasí. Ale to už tak při zabijačkách bývá...
Nafotila jsem spoustu fotek, ale nemusí se bát ani slabší povahy - vybrala jsem jen ty opravdu nutné pro dokumentaci jehněčí zabijačky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama