VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU !

Duben 2015

Opožděný vánoční dárek

28. dubna 2015 v 19:12
Dnes jsem v servisu konečně přezula gumy na letní - jaká pošetilost, celý den prší, je lezavo a teplota kolem šesti stupňů nad nulou nijak léto nepřipomíná...Chvílemi za oknem dokonce poletují chomáčky sněhu. A tak mě napadlo, že je ten správný čas, abych se s vámi podělila o zážitek z opožděného vánočního dárku.
Kamarádka Danka nám k Vánocům nadělila vstupenky do muzea voskových figurín v Praze. Jelikož ale máme jen velmi málo možností sejít se všechny, vybraly jsme si ho až v březnu. Vyjeli jsme tentokrát vozem, a to s řidičem, aby jsme si všechny mohly také užít plánovanou návštěvu hospůdky. Cesta probíhala vesele, jen při sjezdu na Černý most se řidič trochu "kochal" a tak jsme měli možnost sledovat přistávající letoun Kasa na nedalekém letišti v Letňanech. Řidič nám dokonce o letounu povyprávěl pár zajímavostí. Dalším zpestřením jízdy na pražském okruhu byla kolona, kterou zapříčinila srážka dvou lodí ! ( tedy nutno osvětlit, že obě lodě nepluly, nýbrž byly vezeny ). I v této vypjaté situaci neztrácel náš řidič klid a nakonec nás šťastně vysadil u metra na "rajské" (tedy zahradě). Myslím, že si hodně oddychnul, že má konečně pokoj od neustálého brebentění a vtipných připomínek.... V metru jsme jako doma a tudíž nebyl žádný problém dostat se na "Staromák" a vyhledat budovu muzea.
Fotodokumentace je v galerii v sekci Výlety. Při pozorném prohlížení fotek si jistě všimnete, že některé figuríny jsou zachyceny v různých interiérech a některé živé aktérky zase v rozličném oblečení. Došlo k tomu tak, že při naší návštěvě muzea byla právě část expozice v rekonstrukci - Pitt a Cloony zřejmě potřebovali přepudrovat - a tak jsem použila fotodokumentaci ze stejného muzea, ale z jiné doby... Některé naše fotografie se bohužel nevydařily a tak jsem do galerie použila fotky stejných figurín, ovšem pořízených v muzeu v Českém Krumlově (děkuji tímto fotoarchivu mých sestřenic). Celkový dojem snad tyto maličkosti nijak nenarušily.
Po prohlídce expozice jsme se vydaly na oběd a pivo do naši oblíbené "Tlusté koaly" a po několikeré telefonické urgenci jsme byly "donuceny" návštěvu Prahy ukončit a na Černém Mostě se "nalodit" do vozu a vyrazit směr domov.