VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU !

Únor 2016

Letní výlet za poznáním

4. února 2016 v 17:10
Loňský rok byl plný různých výletů, fesťáků a jiných akcí, které jsem v aktuálním čase nestihla zpracovat na stránkách blogu.
Jedna taková akce byla dámská jízda do Prahy. Jak už je naším zvykem, pamatovaly jsme nejen na kulturu, ale jelikož byl velmi teplý červenec, nevynechaly jsme ani návštěvu restauračních zařízení. Bo pitný režim je třeba dodržovat !
Nejprve jsme v prostorách Paláce Lucerna navštívily výstavu "Da Vinci" zaměřenou především na vynálezy, zlepšováky a jiné důmyslnosti pana Leonarda. Byly zde k nahlédnutí zápisky s náčrty, zmenšené modely (některé k praktickému vyzkoušení) i reálné kousky z mistrovy geniální mysly a nechybělo ani několik reprodukcí pláten, krátký film o rekonstrukci Da Vinciho padáku, a nakonec i životopisný film.( fotodokumentace v galerii "výlety a výstavy" pod označením "Da Vinci") Ten jsme ale všechny již viděly a tak jsme opustily výstavní plochu a vydaly se na první občerstvovací zastávku - Výtopnu.
Po doplnění tekutin jsme se rozjely lanovkou na Nebozízek obdivovat panoramata a dobrý mok. Kousek od restaurace se nachází "Magická jeskyně" malíře Reona, kam jsme zašly načerpat další barvité umělecké zážitky. Pokud výstava Da Vinci byla svým technickým zaměřením spíš pro pány, pak Reonovy obrazy svými náměty byly také spíš pro pány.Mrkající Tedy já byla spokojená - tolik úžasných barev a snových výjevů v ještě kouzelnějším prostředí jsem už dlouho neviděla a pár nahých slečen naivních proporcí to nemohlo pokazit. Mistrovy plastiky mě také zaujaly, tak zručná jsem na sochání ani modelování nikdy nebyla....A nakonec jsem si našla i ten "svůj" obraz - dívku v modrém (najdete ho s ostatními v galerii pod označením Reon v sekci "výlety a výstavy").
Další cesta nás zavedla kousek pod Petřín, do starobylé putyky s názvem "U kocoura". ( velmi skromná fotodokumentace - "zajímavé restaurace"). Pak už nás čekalo jen jedno milé zastavení - restaurace Luka Lu. Daly jsme si sice jen pivo na zahrádce, ale pro mě to byl další barevný zážitek. V téhle restauraci se občerstvovalo mnoho známých herců, režisérů, hudebníků i sportovců .... a my.Smějící se (bohužel se momentálně do galerie další fotografie nevejdou z důvodu přeplnění kapacity. Pokud vás interiér restaurace zajímá, budete muset navštívit internetové stránky Luka Lu, nebo počkat, až se problém s kapacitou galerie podaří vyřešit.)

Panoramata z Nebozízku...


Mistr Reon se svým dílem.Restaurace Luka Lu.